Културен календар на Благоевград

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР ЗА МЕСЕЦ МАЙ 2017 ГОДИНА

ДАТА, ЧАС, МЯСТО

СЪБИТИЕ

ОРГАНИЗАТОР

2 май

17.00 часа

Фоайе Община Благоевград

ИЗЛОЖБА

НА УЧЕНИЦИ ОТ ПРОФИЛИРАНА ХУМАНИТАРНА  ГИМНАЗИЯ „Св.св. Кирил и Методий“

Профилирана Хуманитарна  Гимназия

„Св.св. Кирил и Методий“

3 май

18.00 часа

Зала „Яворов“

Концерт на ДЮФА „Пиринска китка“ и ТФ „Нова генерация“ при сдружение „Вдъхновение“ гр.Кюстендил

Община Благоевград, Център за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград

4 май

18.30 часа

пл.”Македония”

Ритуал по отбелязване на 114г. от смъртта на Гоце Делчев

Община Благоевград

4 май

19.00 часа

Камерна сцена

“СВЕТОВЪРТЕЖ”

от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

постановка,сценографска идея и костюми

Огнян Спиров,Биляна Дилкова

ДТ“Н. Вапцаров“

4 май

19.00 часа

Зала „Яворов“

„УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ“

концерт на трио тенори

„ЕНИ ТУР“ ООД

5 май

17.00 часа

Фоайе, РИМ – Благоевград

„ГЕНЕРАЛ ЖОСТОВ – ЕДИН ДОСТОЕН БЪЛГАРСКИ ОФИЦЕР“

Изложба

Фотодокументална изложба по повод 150-годишнината от рождението на генерал-майор Константин Жостов и Деня на храбростта и празника на българската армия.

Регионален исторически музей – Благоевград.

7 май

11.00 часа

Пл.”Г.Измирлиев”

Полагане на венци и цветя в знак на признателност по повод 93г. от смъртта на Д. Благоев

Община Благоевград

9 май

10.30 часа

Голяма сцена

“Червената шапчица и Вълкът”

по Панчо Панчев и Димитър Вълчев

сценичен вариант и сценография

Жанет Керанова

ДТ“Н. Вапцаров“

9 май

11.00 часа

Пл.’Г.Измирлиев”

Полагане на венци и цветя в знак на признателност по повод 72г. от победата над фашизма

Община Благоевград

9 май

13.00 часа

III ОУ „ Димитър Талев ”

„ДА ЧЕТЕМ ЗАЕДНО В БИБЛИОТЕКАТА”

мултимедийно представяне

Регионална библиотека „ Димитър Талев ”

9 май

19.30 часа

Голяма сцена

“БОРЯНА”

от Йордан Йовков

постановка и музикална среда Бойко Богданов

сценография и костюми Цвета Богданова

ДТ “Н. Вапцаров“

10 май

9.30 – 17.30 часа

Заемна за възрастни

Националната библиотечна седмица,  Ден на отворените врати  под мотото:

„ ЧЕТИ С МЕН В  БИБЛИОТЕКАТА”

Регионална библиотека

„Д. Талев”

10 май

10.30 часа

Голяма сцена

“Червената шапчица и Вълкът”

по Панчо Панчев и Димитър Вълчев

сценичен вариант и сценография

Жанет Керанова

ДТ “Н. Вапцаров“

10 май

18.30 часа

ДТ“Никола Вапцаров“

ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ ПО ПОВОД 137 ГОДИНИ НАЦИОНАЛНА ХУМАНИТАРНА ГИМНАЗИЯ „СВ.СВ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“

Национална хуманитарна гимназия „Св.св Кирил и Методий“

11 май

11.00 часа

Зала „Яворов“

РЕГИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ЧУЖДИТЕ ЕЗИЦИ

11 май

12.30 часа

Презентация на ученици от ЕГ

по повод 135 години от рождението на композитора Георги Атанасов (Маестрото)

Регионална библиотека

„Д. Талев”

11- 15 май

17.00 часа

пл.”Г. Измирлиев”

„ЛИТЕРА ЕКСПО”

Панаир на книгата

/по отделна програма/

Община Благоевград, Асоциация за култура и книжовност

11- 19 май

19.00 часа

ДТ”Н.Вапцаров”

„ТАРА-РА-БУМБИЯ”

Международен театрален фестивал Територия за млад театър

/по отделна програма/

Община Благоевград

13-14 май

10.30 часа

Пл. „Македония”

РЕТРО ПАРАД

на превозни средства, представляващи историческа ценност

Община Благоевград

Ретро клуб

„Пирин”

15 май

16.50 часа

Читалнята на Детски отдел

„ВЪРВИ, НАРОДЕ ВЪЗРОДЕНИ…”

Тържествен рецитал по повод 166г. от първото честване на Деня на св. Св. Кирил и Методий

Регионална библиотека

„Д. Талев”

20 май

10.00 часа

Пл.“Г. Измирлиев“

Маратон „Благоевград“

Община Благоевград

20 май

18.00 часа

Зала „22-ри септември“

„МОШИ, МОШИ, ЯПОНИЯ“

Представяне на книгата на

Юлияна Антонова

ДТ “Н. Вапцаров“

20 май

Художествена галерия, РИМ, ДТ”Н. Вапцаров”

НОЩ НА МУЗЕИТЕ,

ГАЛЕРИИТЕ И ТЕАТРИТЕ

/по отделна програма/

Община Благоевград, Художествена галерия, РИМ, ДТ ”Н.Вапцаров”

21 май

10.30 часа

Пл.“Г. Измирлиев“

ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ ПО ДИПЛОМИРАНЕ НА XXIII-тия випуск, студенти на АУБ

АУБ

21 май

10.00 часа

Пл.“Македония“

Национална кампания

„КНИГИ ЗА СМЕТ“

Фондация „Credo Bonum“

22 май

19.00 часа

Камерна сцена

“СВЕТОВЪРТЕЖ”

от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

постановка, сценографска идея и костюми

Огнян Спиров,Биляна Дилкова

ДТ “Н. Вапцаров“

23 май

Зала „Яворов”

ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ ЗА ВРЪЧВАНЕ НА ПРИЗА

”УЧИЛИЩЕ НА ГОДИНАТА”

Община Благоевград

24 май

10.00 часа

площад

“Г. Измирлиев”

ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

ПРАЗНИК НА БЛАГОЕВГРАД

/по отделна програма/

Община Благоевград

26 май

18.00 часа

Градска художествена галерия

ТРАДИЦИОННА ОБЩА ИЗЛОЖБА, ПОСВЕТЕНА НА

24 МАЙ- ДЕН НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ И КУЛТУРА

Градска художествена галерия

27-28 май

10.00 часа

Пл.“Г.Измирлиев“

„ДЕТСКИ ПАНАИР“

Община Благоевград, ФОНДАЦИЯ

Easy art”

27-28 май

10.00 часа

зала“22- ри септември“

„ЗНАНИЕ ЗА ЗДРАВЕ“

Майски фармацевтични дни

27 май

11.00 часа

Голяма сцена

ПРОГРАМА “СЪБОТЕН ТЕАТЪР”

“Червената шапчица и Вълкът”

по Панчо Панчев и Димитър Вълчев

сценичен вариант и сценография

Жанет Керанова

ДТ “Н. Вапцаров“

28 май

11.00 часа

Пл.”Г.Измирлиев”

Полагане на венци и цветя в знак на признателност по повод 140 г. от смъртта на Г. Измирлиев

Община Благоевград

29-30 май

17.00часа

Зала „Яворов“

ДНИ НА ДЕТСКОТО ТВОРЧЕСТВО

/програма на детските градини/

Община Благоевград

30 май

19.30 часа

Голяма сцена

“БОРЯНА”

от Йордан Йовков

постановка и музикална среда Бойко Богданов

сценография и костюми Цвета Богданова

ДТ “Н. Вапцаров“

31 май

18.30 часа

Зала „Яворов”

„СЪВРЕМЕННИ ХОРЕОГРАФИ”

Дипломен спектакъл на магистрите по специалност „Хореографска режисура”от класа на проф.д.н. А. Янева към ЮЗУ ”Н. Рилски”

Община Благоевград,

ЮЗУ ”Н. Рилски”

31 май

19.30 часа

Голяма сцена

“БОРЯНА”

от Йордан Йовков

постановка и музикална среда Бойко Богданов

сценография и костюми Цвета Богданова

ДТ “Н. Вапцаров“


КУЛТУРНИТЕ ИНСТИТУЦИИ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО ЗА ПРОМЯНА В КУЛТУРНИЯ КАЛЕНДАР!

Източник: Община Благоевград